Methi näotoonik

Vaja läheb:

Kirjeldus

RASKUSED METHI (EHK PÕLD LAMBALÄÄTSE) KASUTAMISEL: Methi preparaatide valmistamisel tuleb pulber segada väga kuuma vedelikuga. Veel paremini lahustub pulber kui kasutad vee asemel taimeõli või kui segad seda teiste pulbrite või saviga.  Mähiste valmistamisel, kus on rohkelt teisi kuivaineid ja vähe vedelikku, tuleks kasutada saumikserit.  

METHI TOONIK NÄOLE (puhastav, akne vastane, ergutav)

  • Võta 2 spl põld-lambaläätse seemneid ja keeda neid 10 minutit 3 klaasi veega.
  • Jahuta vesi ja kasuta toonikuna
  • Hoia valmistatud vett külmikus

KOSMEETILISEL KASUTAMISEL on mõnikord harva juhtunud, et inimesel on allergiline reaktsioon Methi aktiivainete vastu. See võib väljenduda punetuses, nahaärrituses. Enne taimepulbrite kasutamist tuleb alati proovida käeseljal või kuklal pulbri sobivust oma nahale.

METHI NAHALE: avaldab pinguldavat, silendavat, pehmendavat mõju. Teeb vistrikud küpseks ja väljutab neist mädakolded, puhastab poore. Mähised rindadele võivad suurendada rinna tihedust ja isegi ümbermõõtu.

MIDA TEHA KUI OLED VALINUD ENDALE SOBIMATU TAIMEPULBRI ? Blondide juuste puhul proovi iga pulbrisegu enne varjus oleval juuksesalgul. Kui pulber tumendab või kui see sulle mingil muul põhjusel ei sobi, ära viska pulbrit minema ! Kasuta see ära nahahoolduseks (näomaskid, dekoltee maskid). Mõned pulbrid sobivad keha koorimiseks ja pesemiseks. Kindlasti sobivad nad isetehtud seebi või koorimiskreemi sisse. Kasuta pulbrit vähehaaval segatuna balsami või shampooniga, lisatuna vannivette. Pulbriga võid teha ka taimset leotist juustele või nahale, toonikut jne. Kui pulber ei sobinud Sulle aga nahahoolduses, siis võid seda proovida juustehoolduses. Kui pulbriga tehtud mask oli ärritav õrnale näonahale, võid teha sellest näiteks jalakoorijaid, kehamähiseid jne.

HOIATUSED: Mistahes pulbrit ei ole mõistlik sisse hingata. Paljusid pulbreid kasutatakse nii nahahoolduses, juustehoolduses kui ka toidulisandina. Seespidiselt ei tohi kasutada ühtegi kosmeetikalaboris valmistatud pulbrit, kuna ta puutub kokku teiste kosmeetiliste ainetega.

Kirjuta oma arvamus retsepti kohta.