Kapoor Kahli ja Brahmi juuste hallinemise vastu, tihendamiseks

Kirjeldus

KAPOOR KAHLI ja BRAHMI JUUKSEMASK: juuksemaski tegemiseks tuleb pulber segada kuuma veega. Kui Sa ei ole taimepulbrite kasutamises kogenud, võid kasutada keeva vett, et pulber paremini seguneks. Lisa vett ja pulbrit vaheldumisi vähehaaval, et tekiks ühtlane konsistents. KAPOOR KAHLI JA BRAHMI sobivad hästi kokku ja aitavad juukseid tihendada. Mõlemad taimed stimuleerivad juuksekasvu, tugevdavad juuksejuuri, mõjuvad peanaha toonikumina. NB ! BRAHMI pulber võib blonde juukseid kergelt tumedamaks toonida. Kui Sul on heledad juuksed, soovitame uurida lisa või proovida enne juuksemaski ühe salgukese peal.

BAASRETSEPT:

  • 3 spl Kapoor Kahli taimepulbrit
  • 3 spl Brahmi taimepulbrit 
  • umbes 12 spl väga kuuma vett
  • Pane pulber savi või klaasnõusse. Segamiseks kasuta puu või plastiklusikat.
  • Lisa väga kuuma või keeva  vett , umbes 12 spl. Kuivadele juustele maski tegemiseks peab konsistents olema vedelam. Niiskete juuste jaoks veidi kuivem.
  • Kata kauss läbipaistva paberiga ja lase seista 30 minutit.
  • KUIVADELE JUUSTELE ENNE SHAMPOONI: kanna pasta peanahale, ülejääk masseeri juustesse kuni otsteni. Masseeri hästi juukseotsi ringjate liigutustega. Pane juuksed klambriga üles ja kata pea vannimütsiga. Hoia 40 minutit. Loputa põhjalikult ja pese vähese shampooniga. SOOVITUS: loputada veega, kuhu on lisatud iga 0,5 liitri vee kohta üks spl sidrunimahla või veiniäädikat ( heledatele juustele valget, tumedatele punast).
  • NIISKETELE JUUSTELE PEALE SHAMPOONI: kanna pasta peanahale, ülejääk masseeri juustesse kuni otsteni. Masseeri hästi juukseotsi ringjate liigutustega. Vajadusel lisa veidi vett, et segu paremini jaotuks. Pane juuksed klambriga üles ja kata pea vannimütsiga. Hoia 15 minutit. Loputa põhjalikult. Soovi korral kanna juukseotstele veidi balsamit ja loputa uuesti.  SOOVITUS: loputada veega, kuhu on lisatud iga 0,5 liitri vee kohta üks spl sidrunimahla või veiniäädikat (heledatele juustele valget, tumedatele punast).

KAPOOR ja BRAHMI pulbreid võib kasutada segatuna balsamiga, maskiga ja shampooniga, et juukseid tugevdada.

KAPOOR KAHLI on üks zenzenni liike, pärit Himaalajaast. Pulber valmistatakse taime juurtest. Kapoor stimuleerib juuksekasvu ja tugevdab juuksejuuri. Kapoor on üks väheseid pulbreid, mis leitakse sobivat ka blondidele juustele. Soovitame blondide juuste korral siiski enne katsetada ühe salgu peal, et pulber juukseid ei tooniks. Pulbri kasutamisel ei ole ohtusid ega kõrvalmõjusid. Allergia zenzenni vastu on väga harv ja mõnel äärmuslikul juhul võib väljenduda punetusena. Taimepulbrid, mis ei ole otseselt mõeldud toidulisandiks, sobivad kasutamiseks vaid välispidiselt.

KAPOOR KAHLI MÕJU JUUSTELE: suurendab juuste voluumi. On teaduslikult tõestatud, et mõjub täide vastu, muudab juuksed paksemaks ja soodustab nende kasvu. Väldib juuste väljalangemist.  Pulber tugevdab juukseid kuid väikse negatiivse küljena on tal omadus juukseid (eriti juukseotsi) kuivatada. Seetõttu soovitame igasse Kapoor Kahli juuksemaski lisada natuke taimeõli või siis kasutada peale maski tegemist täiendavalt palsamit. Kui pulbri kasutamisega on juba harjutud, ei teki enam tunnet, et pulber juukseid kuivaks jätab. Pulber jätab juustesse meeldiva ingverilõhna, mis püsib kaua. Soovitame pulbrit kasutada kõigil, kes soovivad tugevamaid ja kohevamaid ning tervemaid juukseid.

BRAHMI pulbrit on kasutatud aastatuhandeid juuste ja peanaha probleemide vastu. Leitakse, et ta suudab isegi hallinenud juuste värvi taastada. Kindlasti aitab ta edasi lükata juuste enneaegset hallinemist. Brahmi pulber muudab juuksed kergelt tumedamaks, tugevamaks, paksemaks ja annab ilusa läike. Aitab suurepäraselt kõõma vastu. Kiirendab peanaha vereringet, mõjub kui tugevdav toonikum. Brahmil ei ole täheldatud kõrvalmõjusid. Teda kasutatakse ka seespidiselt superfoodina, sh. ka lastel ( kuid sel juhul peab toode olema kindlasti valmistatud toiduainete tehases, mitte kosmeetikatehases). Paljude arvates Brahmi pulber üksi muudab juuksed veidi kangeks. Seetõttu kasutame seda kasutada koos teiste pulbritega segatult, mitte üksi.

MIDA TEHA KUI OLED VALINUD OMA JUUSTELE SOBIMATU TAIMEPULBRI? Blondide juuste puhul proovi iga pulbrisegu enne varjus oleval juuksesalgul. Kui pulber tumendab või kui see sulle mingil muul põhjusel ei sobi, ära viska pulbrit minema ! Kasuta see ära nahahoolduseks (näomaskid, dekoltee maskid). Mõned pulbrid sobivad keha koorimiseks ja pesemiseks. Kindlasti sobivad nad isetehtud seebi või koorimiskreemi sisse. Kasuta pulber ära näiteks vähehaaval segatuna balsami või shampooniga. Pulbriga võid teha ka taimset leotist juustele või nahale, toonikut jne.

HOIATUSED: Mistahes pulbrit ei ole mõistlik sisse hingata. Paljusid pulbreid kasutatakse nii nahahoolduses, juustehoolduses kui ka toidulisandina. Seespidiselt ei tohi kasutada ühtegi kosmeetikalaboris valmistatud pulbrit, kuna ta puutub kokku teiste kosmeetiliste ainetega.

Kirjuta oma arvamus retsepti kohta.