Magneesiumiõli valmistamine

VAJA LÄHEB:

 • 2 osa magneesiumkloriidi helbeid ( sisaldavad ca 47% magneesiumkloriidi)
 • 1 osa puhast, destilleeritud ja korraks keema lastud kuuma vett.

Kirjeldus

Tekstid kogus kokku, tõlkis ja refereeris www.bioretsept.eu. Kui soovid teksti kasutada, viita siinsele allikale!

MAGNEESIUMIÕLI ON ÕLI VAID NIME POOLEST. Tegelikult on tegemist magneesiumkloriidi vesilahusega. Tal on loomulikult õline koostis.

Mille poolest erineb kodus tehtud õli poes müüdavast magneesiumiõlist?  Poes müüakse nii magneesiumihelbeid kui magneesiumiõli. Euroopa kuulsaim magneesiumkloriid pärineb antiikse Zechstein soolajärve asemest. Järve ennast pole enam ammu olemas. Kunagise järve kohapeal, 1,500–2,000 m sügavusel maapõues, kaitstud tänapäevase reostuse eest, asetsevad magneesiumkloriidi lademed. Magneesiumiõli valmistamiseks pumbatakse ülitugeva survega vesi maa-alla magneesiumikihini. Magneesiumkloriid lahustub vees ja see pumbatakse maapeale. Peale filtreerimist ja puhastamist saadud vedelik ongi magneesiumiõli, milles magneesiumkloriidi  sisaldus on umbes 31%.

Magneesiumihelbed valmistatakse samast algallikast, kuid tahke kuju saamiseks on vedelik välja aurutatud. Aurutamise ajal tõuseb temperatuur kuni 160 kraadini, mis ei riku kuidagi lõpptoote kvaliteeti ega omadusi. Auru sees moodustub kuumutamise tulemusel imeväike osa kõrvalprodukte MgOHCl (magneesiumhüdroksiid kloriid) ja MgCO3 (magneesiumkarbonaat- kasutatakse näiteks spordis, mägironimisel ja tsirkuses, et käed ei higistaks – sportlane kannab pulbrit kotikesega kaasas). Need ained ei ole kuidagi kahjulikud. 

Kui nüüd valmis helbed uuesti vees lahustatakse (jalavanni tegemiseks või kodus õli tegemiseks), siis see imeväike kogus kõrvalsaadusi lahustub samuti, jättes vesilahuse õrnalt häguseks.  Mingi aja möödudes sadestuvad need osakesed põhja, jättes sinna õhkõrna valge pulbri. Soovi korral võib siis õli pealt ära kallata.

KOKKUVÕTLIKULT ON VAHE JÄRGMINE

 • Poe-magneesiumiõli on valmistatud magneesiumkloriidist, mida saab vee abil kätte maapõues asetsevast magneesiumilademest . Kontsentratsioon 31%
 • Poe-magneesiumihelbed saadakse magneesiumiõlist vee välja aurutamise teel. Kontsentratsioon 47%.
 • Kodune magneesiumiõli  on valmistatud magneesiumihelveste uuesti vees lahustamise teel. Õli on kergelt hägusem kui kaupluse magneesiumiõli. Kontsentratsioon oleneb sellest, kui palju lisasite helvestele vett. Kodus tehtud õli on oluliselt odavam ( 1kg helbeid annab ca 1,5 liitrit õli kontsentratsiooniga 31%).

ÕLI KODUS TEGEMISEKS LÄHEB VAJA:

 • magneesiumkloriidi helbeid ( sisaldavad ca 47% magneesiumkloriidi)
 • puhast, destilleeritud ja korraks keema lastud kuuma vett.

KONTSENTRATSIOON

 •  1 osa helbeid, 1 osa vett (ca 23,5% õli) . Magneesiumihelvestes on magneesiumkloriidi sisaldus ca 47%, siis lahustades seda veega 1:1 le, saate 23,5% kangusega õli.
 • 1 osa helbeid, 2 osa vett (ca 15,6% õli). Pannes 2 osa vett ja 1 osa helbeid, saate umbes 15,6% kangusega õli.
 • 2 osa helbeid , 1 osa vett (ca 31,3% õli). Pannes 2 osa helbeid ja 1 osa vett, saate 31,3% kangusega õli. 
 • International Medical Veritas Association soovitab 30 – 35% kangusega magneesiumiõli.
 • Helveste lahustamiseks piisab nende segamisest kuuma veega.
 • Saadud õli on mugavam kasutada, kui hoiate seda sprei-pudelis.

 

KAS MAGNEESIUMIÕLI KIPITAB?

Kontsentreeritud magneesiumiõli võib teatud kehapiirkondades või tundlikel inimestel naha kipitama panna. Paljud inimesed aga ei taju midagi- see on individuaalne. Kui ka õli kipitab, ei teki tavaliselt õhetust ega punetust.

Kipitust seostatakse ka magneesiumipuudusega – mida rohkem kiheleb, seda suurem on organismis magneesiumipuudus. Seda näib kinnitavat fakt, et peale esimesi kasutuskordi kipitus väheneb kuni kaob sootuks.

MIKS EELISTADA MAGNEESIUMIÕLI TOIDULISANDITELE?

Välispidine annustamine on paljude ekspertide arvates kõige efektiivsem ja kiirem viis magneesiumi puudujäägi korvamiseks ning vajaliku magneesiumiannuse saamiseks. Keha omastab esimese 20 minuti jooksul vajaliku hulga magneesiumist ja ülejäänu jääb lihtsalt kehapinnale, kust võite selle maha pesta ( või ka alles jätta, kui soovite). 

Naha kaudu on üledoseerimine samahästi kui võimatu ja keha saab ennast ise reguleerida, omastades just vajaliku koguse magneesiumit. Naha kaudu annustades ei pea jälgima toidusedelit – toidulisandeid võttes tuleb meeles pidada, et paljud toiduained sisaldavad oksalaate ja fütiinhapet, mis takistavad magneesiumi omastamist. Oksalaate leidub näiteks kohvis, tees, salatilehtedes, spinatis, rabarbris, pähklites. Fütiinhapet leidub täisteraviljades, ubades,  mandlites, kaerahelvestes, maisis ja nisjujahus. 

KUIDAS ÕLI KASUTADA?

Eriti hästi imendub õli jalataldade kaudu  ja õhema nahaga kaetud piirkondadest. Vältige kontsentreeritud õli sattumist tundlikele nahapiirkondadele (nägu, raseeritud piirkonnad, limaskestad jne). Kui Teid segab kergelt kleepuv ja krudisev tunne mis tekib magneesiumiõli nahale kandmisel, siis kasutage õli enne magamaheitmist või 30 minutit enne dushi alla minemist.

Õli võib manustada peanaha kaudu (jälgida, et see silma ei läheks!). Selline manustamisviis on eriti kasulik inimestele, kes kannatavad peanaha probleemide ja juuste väljalangemise käes. Magneesium eemaldab peanahast sinna ladestunud kaltsiumisoolad ( mis takistavad juuksekarvade ainevahetust ja peanaha hapnikuga varustamist). Peanaha kaudu manustamisel laske õlil mõjuda 30 minutit ja siis peske see maha.

Magneesiumiõli tasub kindlasti kasutada valutavatele liigestele, nahaprobleemide, lihasvalude ja lihaspingete korral. Lokaalses piirkonnas saabuvad tulemused üsna kiiresti. Kui määrite õli kahjustatud nahapiirkonnale ( ekseemid, psoriaas vms), siis võib alustada lahjendatud magneesiumivannidest ja järk järgult minna üle kangema lahuse kasutamiseni, et nahka mitte üle ärritada.

Kui teil on probleeme näonahaga (näiteks akne), siis soovitatakse segada tilgake magneesiumiõli ja tilgake neemiõli. Probleemsetele kohtadele kandes vältige limaskesti ja silmaümbruse piirkonda.

Võite valmistada endale ka magneesiumivõide kookosõli ja kakaovõiga või kasutada magneesiumihelbeid lahja jalavannina. Selline variant võib sobida, kui olete eriti tundliku nahaga ja kui teile õli konsistents on vastuvõetamatu. Kookosõliga magneesiumivõiet võib kasutada ka näopiirkonnas (aga mitte silmaümbruses ja limaskestadel).

KUI RUTTU ÕLI MÕJUB?

Magneesiumipuudus (ja sellest tulenev kaltsiumisoolade ladestumine ja puudujääk luudes, vitamiinide puudulik omastamine jne) tekivad tavaliselt aastatega. Seetõttu ei tasu oodata, et paari nädalaga on kõik vaevused kadunud.  Organismi üldise heaolu suurendamiseks, kaltsiumisoolade lahustamiseks ja tervise parenemiseks tuleb üldjuhul teha igapäevast õliga määrimist või jalavanne 5-6 kuud.  Peale intensiivkuuri tuleks teha nn järelhooldust ( kasutada õli pisteliselt). Kui organismis ei ole veel tekkinud tõsist magneesiumipuudust, võib tulemus saabuda ka 1-2 kuuga. 

Kui kasutate õli lokaalse probleemi lahendamiseks (peaprobleemide korral, teatud nahaprobleemide korral, lihasvaludele), siis võivad tulemused selles piirkonnas saabuda ka paari nädala või kuu ajaga.

Võrdluseks- magneesiumi toidulisandite tarbimisel kulub 1-2 aastat, kuni magneesiumivarud taastuvad ja tekib magneesiumi küllus. Selle põhjuseks on fakt, et magneesium ei imendu hästi kõhu ja soolestiku kaudu.

KUI TIHTI ÕLI KASUTADA?

Magneesiumiõli võite kasutada kasvõi iga päev ja ka mitu korda päevas.

KAS ON VASTUNÄIDUSTUSI?

Kuigi naha kaudu annustamisel on suhteliselt võimatu üle annustada, soovitame neerpuudulikkuse ja edasiarenenud neeruhaiguse puhul konsulteerida arstiga (üleliigne magneesium eemaldatakse neerude kaudu).  Magneesiumiõlile ei ole soovitatav lisada essentsiõlisid – nende koostoime võib tekitada nahaärritusi.

KUIDAS KÕIGE ROHKEM MAGNEESIUMIÕLIST KASU SAADA?

Kõige efektiivsem on kasutada õli regulaarselt. Enne õliga määrimist võib keha koorida, et eemaldada surnud naharakud. See stimuleerib ühlasi vereringet ja aitab õlil paremini imenduda. Õli imendub veelgi paremini ja kiiremini, kui teete täiendavalt vastavas piirkonnas kerget massaazi – massaaz mõjutab lisaks nahale ka kudesid ja aitab magneesiumi kehas paremini laiali kanda. Õli imendub paremini ka sooja naha kaudu, näiteks võite enne õliga määrimist käia sooja duši all.

Ärge kasutage magneesiumiõli värskelt raseeritud piirkondadel. Enne õli kasutamist ei ole mõistlik keha kreemitada, sest see vähendab magneesiumi imendumist.

 

Kasutatud materjalid:

http://www.fitoplus.com/olio-di-magnesio-100ml-spray.htmlhttp://www.problemisalute.com/a-guide-to-oil-magnesio/,  http://www.albanesi.it/alimentazione/magnesio.htmlhttps://doctorjaan5.wordpress.com/2011/10/18/magneesium-jalavann-on-parim-meetod-puuduse-puhul/

http://ilcalderonedimarinella.blogspot.it/2014/01/crema-corpo-al-magnesio.html

http://www.abcdservizi.com/massage%20TEAM_IT/massage%20TEAM_IT_Magnesio.html,http://www.cureintegrativealternative.com/download/ifg_cloruro_magnesio.pdfhttp://www.swansonvitamins.com/health-library/products/barbara-hendel-magnesium-oil.html

 

Kirjuta oma arvamus retsepti kohta.


 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga