Magneesiumisalv

VAJA LÄHEB:

Kirjeldus

Retsepte katsetas ja refereeris www.bioretsept.eu. Kui soovid teksti kasutada, viita siinsele allikale!

MAGNEESIUMISALVI saad kasutada magneesiumiõli või magneesiumi jalavannide asemel- et välispidiselt täiendada magneesiumivarusid kehas. Sobib isegi näole määrimiseks, sobib lastele ja massaaziks. 

 

VALMISTAMINE:

  1. Pane veevannis olevasse anumasse kookosõli ja kakaovõi (või sheavõi).  Sheavõiga tuleb segu kreemjam ja pehmem.
  2. Tuleb kasutada täiesti puhast sheavõid. Koostisaineid tuleb võtta määratud kogus, muidu muutub võie vesiseks. Kui võide pinnale siiski tekivad veepiisakesed, siis see ei halvenda toote kvaliteeti. Tegelikult ei ole see vesi vaid kontsentreeritud magneesiumiõli, mis ei ole tahkemate ainetega segunenud.
  3. Sega, kuni ained sulavad. Lisa soojendatud magneesiumiõli (muidu koostisained ei segune). Kui kasutad magneesiumihelbeid, siis vala need eraldi tassis üle kuuma veega (1 osa vett, 2 osa magneesiumihelbeid). Lisa saadud kuum magneesiumiõli soojendatud taimeõlidele.
  4. TÄHTIS! SEGAMINE! Nüüd pane tuli kinni ja sega magneesiumiõli taimeõlidega segamini. Kui sa jätad saadud võide jahtuma ning ei sega seda, siis koostisained kihistuvad. Sellepärast sega pidevalt kuni jahtumiseni. Protsessi kiirendamiseks pane näiteks anum koostisainetega nüüd jäävanni ja sega energiliselt ja ruttu kuni segu kivistumiseni.
  5. Pane saadud võie topsi ja kasuta!

KASUTAMINE

MAGNEESIUMISALV sobib kehale ja isegi näole määrimiseks ning sobib ka lastele. Ära sega magneesiumisalvi essentsiõlidega, see võib tekitada tundlikkust.

  • Magneesiumisalv on hea valutavatele liigestele, peanaha massaaziks enne juuste pesemist, seljamassaaziks, kaelasoontele, jalataldade alla.
  • Lastele: iga õhtu jalataldade alla, aitab täiendada magneesiumivarusid, soodustab und, vähendab närvilisust.
  • Neemiõliga segatult on salv suurepärane vahend tuulerõugete jt lööbehaiguste punnidele, akne puhul või ekseemide ja nahaprobleemide parandamiseks.
  • Kurguvalu korral määri magneesiumivõiet välispidiselt kaela peale 2-3 korda päevas. Enamasti möödub kurguvalu juba paari päevaga.

 

Kirjuta oma arvamus retsepti kohta.


Külaline
Katrin Kõnd
9 years 3 months tagasi

Kuidas magneesiumisalvi kasutada ekseemi korral? Tegemist on soolaga, mis haaval kipitab

Külaline
Bioretsept.eu
9 years 3 months tagasi

Magneesium kipitab haaval seda enam mida rohkem ta on kontsentreeritud. Näiteks magneesiumiõli kontsentraat on 31%. Seda ei soovita tõesti määrida haavale, raseeritud piirkondadele, näonahale jne. Antud retseptis on magneesiumi osakaal 25% kogu koostisainetest ehk 1/4. Võtame aluseks 31% magneesiumiõli, seda panete 1/4 tassi, 3/4 moodustavad kakaovõi ja kookosõli. Ehk salvis on magneesiumi kontsentratsioon umbes 7,75%. Ma usun, et see ei kipita või kipitab minimaalselt. Soovi korral võite teha veel lahjema salvi või segada saadud salv neemiõliga (mis samuti ekseemidele hästi mõjub). Proovige ja andke teada kuidas läks !

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga