Märtsis tähistatakse rahvusvahelist naistepäeva, mistõttu on kohane pöörata tähelepanu ennekõike just naiste tervisele. Igakuine hormonaalne tsükkel mõjutab tugevalt iga naise tervist ja meeleolu. Õnneks leidub looduslikke abivahendeid kõigi naiseksolemisega seotud vaevuste ning ka viljakus- ja seksuaalprobleemide vastu. Kindlasti tasuks organismi puhastumis- ja tervendamisrituaali kaasata ka partner, sest paljud meeste tervisehädad mõjutavad paarisuhte kvaliteeti. Siingi on loodusel välja panna mitmeid väekaid taimi, mis aitavad suhtele taas särtsu ja jumet anda ning mõnel juhul isegi viljakust taastada
VILJAKUS
Rahvameditsiinis on kasutatud paljusid taimi naiste viljakuse tõstmiseks. Abi võib saada näiteks kõikeravivast seenest korditsepsist, üldisest elujõutoonikust ashwagandhast, seksuaalenergiat stimuleerivast catuabast või passionipulbrist.
Reproduktiivsüsteemi toonikuks on ajurveeda meditsiinis peetud ka shilajiti. Humiin- ja fulvohapeterikas aastatuhandete vanune huumus aitab nii meeste probleemide (enneaegne seemnepurse, impotentsus) kui ka viljatuse ning PMSi korral.
Nii meeste kui ka naistepoolse viljatusprobleemi lahendamiseks võib sobida Fo Ti He Sho Wou pulber – Hiina legendi põhjal proovis lastetu ja impotentne mees üle 1000 aasta tagasi Fo Ti-d ja taastas viljakuse, mis võimaldas ta naisel sünnitada palju lapsi, mees ise elas 130 eluaastani. Mehepoolse probleemi korral võib samuti proovida Bengali rasvauba. Rasvauba mõjub ka depressiooni leevendava vahendina ning kuna stress on üks viljatuse põhjustest, siis võib lahendus tulla ka sealt.
LIBIIDO
Viljakuse tõstmise vahenditest pole abi, kui libiido on madal. Üldise seksuaalenergia suurendamiseks sobib kõige paremini catuaba, libiidot tõstavad ka suma ja maca juur, fo-ti, shatavari ja Siberi ženšenn.
MEELEOLU
Meeleolukõikumistega rinda pistvatel naistel tasub haarata looduspoe riiulist passioni, ashwaganda või maca pulbri järele.
Passion ehk kannatuslille vili on tuntud just emotsioonide stabiliseerimise poolest – see on looduslik rahusti, mis leevendab ärevust ja paanikahoogusid ning toob sügava une. Passion sobib kasutamiseks kõigile, seda kasutatakse isegi laste hüperaktiivsuse ravi toetamiseks.
Ashwagandha aitab lisaks närvide rahustamisele kogu organismi noorendada ja taastada. Ajutegevust toetava parandab ashwagandha tuju, aitab depressiooni korral, meeleolukõikumiste korral, rahustab paanikahäiretega või närvilist inimest ning turgutab mälu.
Maca on üks enimtuntud supertoite, eriti just hormonaalse tasakaalu saavutamise vahendina. See leevendab nii PMSist kui ka menopausist tingitud meeleolu kõikumist, lisaks ka krampe, valusid ja kuumahoogusid. Maca kergelt mõrkjat maitset saab edukalt peita toorkakaoga, mis omakorda sisaldab palju rauda, aidates nii PMSiga seotud magusaisu vastu. Kui aga otsite vahendit just menstruatsiooniga kaasnevate krampide ja valude vastu, võib proovida ka Siberi ženšennijuure pulbrit.
MENOPAUS
Keskea möödudes tuleb naistel toime tulla menopausi vaevustega. Menopaus kestab kuni kolmandiku meie elust ja ei ole alati meeldiv – sellega kaasnevad liighigistamine, kuumahood, unetus, meeleolukõikumised ja paljud muud ebameeldivad sümptomid. Leevendust leiab ikka loodusest!
Peamiseks kuumahoogude põhjuseks üleminekueas on vähene östrogeenide sisaldus organismis. Paljud taimed sisaldavad looduslikult niinimetatud taimseid östrogeene, mis suurendavad või reguleerivad östrogeenide taset. Seda kinnitavad nii teaduslikud uuringud kui inimeste kogemused veebiuuringute põhjal.
Eriti sobib menopausivaevuste leevendamiseks shatavari, millele omistatakse menstruatsiooni reguleerivaid ja valuvaigistavaid, vedelikku väljutavaid, noorendavaid, toniseerivaid, rahustavaid, spasmide ja kuumahoogude vastaseid toimeid. Taimes ohtralt sisalduvad bioflavonoidid ja looduslikud antibiootikumid puhastavad verd ja naiste suguelundite limaskesti. Kuna taimes on palju naissuguhormoonide analooge, sobib see kasutamiseks menopausis naistele, samuti nendele, kellel on olnud emakaeemaldusoperatsioon.
Shatavari tasakaalustab naiste hormonaalsüsteemi, kiirendades östradiooli üleminekult östrooliks ning stimuleerib progesterooni sünteesi. Seega võib see taim takistada östrogeeniga seotud haiguste (fibroom, mastopaatia, endometrioos, emakakaela erosioon) teket. Menopausi korral segatakse seda ashwagandha ja brahmi pulbritega võrdsetes osades (0,5-1tl iga pulbrit, kaks korda päevas, võtta sisse piima või vedelikuga). Lisandina ja toime tugevdamiseks võib kasutada ka safranit – piima või muu vedeliku sisse lisada 1-2tl shatavarit ja terake safranit ning juua kaks korda päevas.
Shatavariga sarnaselt võib kuumahoogude vastu aidata ka alfalfa. Ka lutserniks nimetatud taim sisaldab palju K-vitamiini, mis tõstab vere hüübivust, aidates nii veritsuste puhul. Kuna aga peamiseks kuumahoogude põhjuseks menopausi ajal on östrogeenide vähenemine organismis, leevendab suur taimsete östrogeenide ehk isoflavoonide sisalduse lutsernis neid sümptomeid.
Shatavarit ning alfalfat ei soovitata kasutada inimestel, kellel on östrogeensõltuvad vähivormid (rinnavähk, munasarjavähk), sest nende kasvajate korral seisneb osa ravist östrogeenide kunstlikus mahasurumises, mille tulemusel inimene viiakse kunstlikku menopausi.
VÄHIRISKI VASTU
Vetikasõpradest naistele on heaks uudiseks see, et viimaste uuringute kohaselt on hormoonsõltuva vähi risk tunduvalt madalam neil Jaapani naistel, kelle toitumisharjumuste hulka kuulub merevetika kelp tarbimine. Kelp suurendab vaimset ja füüsilist võimekust, aitab kehal puhastuda jääkainetest ning sobib ka kevadväsimuse korral. Annustamise soovituseks on üks väike teelusikatäis 1-3 korda päevas, kuid soolase maitse tõttu võib kelpi lisada ka soola asemel suppidesse või salatitesse.
Loodame, et meie nõuanded on abiks õige valiku tegemisel. Kui soovid mõne pulbri kohta lisainfot, siis kirjuta meie klienditeenindusele info@bio4you.eu. Kõik Nutrisslim taimepulbrid on ökosertifikaadiga ja parima kvaliteediga. Enamik taimepulbritest sobib ka toortoitlastele ja veganitele – vastav märge on olemas toote pakendil. Kui kasutad regulaarselt ravimeid, konsulteeri enne taimepulbrite kasutamist kindlasti oma raviarstiga, et vältida võimalikke ristmõjusid.
Teksti tõlkis, koostas ja refereeris Bio4You.
Palume materjali kasutamisel sellele viidata.
Kasutatud materjalid:
http://www.bio4you.eu/et/91-superfoods
http://www.pinklobsterdating.com/files/o-HAPPY-WOMEN-facebook.jpg
http://www.herbsnatura.com/wp-content/uploads/sexual_enhancement.jpg
http://www.rosebearmedicinals.com/media-gallery/detail/186/736