Enamasti valitakse meigitooted juhuslikult, kuna arvatakse, et tegu on vaid viimistlusvahenditega. Tegelikult on just kosmeetikal väga suur roll naha nooruslikkuse ja värskuse säilitamisel. Mittesobivad meigitooted võivad ummistada poore, laskmata nahal hingata – tulemuseks on liiga rasune või hoopis kuiv ja närtsinud nahk. Tavapärased kosmeetikatooted täidavad vaid dekoratiivset rolli – nende koostises olevad ained ei suuda kaitsta nahka oksüdatiivse stressi eest.
KESKKONNASAASTE KAHJULIKKUS
Kindlasti olete kuulnud vabade radikaalide kahjulikust mõjust. Vaba radikaal on molekul või selle osa, millel on vähemalt üks paardumata elektron. Paardumata elektron teeb osakese väga aktiivseks ja ta püüab endale paarilise tõmmata ükskõik milliselt läheduses olevalt biomolekulilt, millega põhjustab kehas ahelreaktsioone ehk rakukahjustusi.
Vabaradikaalseid ahelreaktsioone põhjustavad faktorid, mida nimetatakse oksüdatiivseteks stressoriteks. Lühidalt öeldes on tegu keskkonnasaastega:
- Õhus leiduvad lämmastikoksiid ja osoon, mis vähendavad organismi E-vitamiini taset ja võivad kahjustada rakumembraane;
- süsinikmonoksiid, mille peamiseks allikaks on autode heitgaasid ning mis põhjustab nii vabade radikaalide teket kui ka kudede hüpoksiat;
- kütuseaurudest eralduv vääveldioksiid, mis kahjustab naha hüdrolipiidkihti ja soodustab nahaärrituste teket;
- raskemetallid (elavhõbe, plii, tina, kaadmium, kroom, nikkel), mis hävitavad molekulaarsed sidemed, luues vabade radikaalide paljunemiseks soodsad tingimused;
- pestitsiidid, mis imenduvad nii naha, kopsude kui ka toidu kaudu;
- nii UVA ja UVB kiirgus kui ka radioaktiivne ja mikrolaineline kiirgus.
OKSÜDATIIVNE STRESS
Vabade radikaalide mõjul tekib nahal oksüdatiivne stress – antioksüdandid jäävad võrreldes vabade radikaalidega vähemusse ning vabu radikaale tekib doominoefektina juurde. Kõik järgmiseks kirjeldatavad muutused tekivad ka inimese loomuliku vananemise käigus, ent oksüdatiivne stress kiirendab neid protsesse, põhjustades naha enneaegset vananemist.
- Kollageeni ja elastiini – nahale vajalike struktuursete proteiinide – muundumine. Naha kollageenisisaldus väheneb ja rakkude uuenemine aeglustub, mistõttu nahk lõtvub ning tekivad kortsud.
- rakumembraanide kahjustumine;
- DNA kahjustused;
- naha kaitsebarjääri kahjustused, mistõttu nahk kaotab elastsust ja muutub kuivaks.
Kui see lumepall on veerema hakanud, on ainus võimalus naha nooruslikkuse päästmiseks toita seda tugevate antioksüdantidega. Esimeseks kaitsebarjääriks keskkonnasaaste vastu on meigitooted. Seetõttu tuleks enda jumestamiseks valida sellised tooted, mis suudavad varustada nahka aktiivainetega ning suurendavad naha kaitsevõimet kahjulike välismõjude vastu. Liquidflora on esimene profitasemel ökosertifikaadiga meigisari, mis kasutab taimseid tüvirakke ning kolme erineva molekulaarmassiga aktiivaineid, et garanteerida toimeainete jõudmine ka alumiste nahakihtideni.
INNOVATIIVSED TAIMSED TÜVIRAKUD
MERISTEM HYALOBIURONIC TECHNOLOGY ™ on Liquidflora poolt välja töötatud innovatiivne tehnoloogia, mis aitab nahal taastuda ja uueneda. Nimetatud tehnoloogia kasutab taimseid tüvirakke, mida saadakse taime pungadest. Kevadeti tärkavates pungades on kontsentreeritud kujul olemas kõik taime algained ning ka taimsed tüvirakud. See uuenduslik tehnoloogia on seni olnud kasutusel vaid ravimitööstuses. Kui varem saadi kosmeetilisi tüvirakke loomsest koest või bakterkultuuride fermentatsioonil, siis kosmeetikatööstuse kasutusse jõudnud taimsed tüvirakud on vabad igasugusest saastest ja ei sisalda geneetiliselt muundatud organisme. Kasutatakse sobilikku, võimalikult väikest molekulaarset struktuuri, mis võimaldab nahal aktiivaineid efektiivselt omastada.
MERISTEM HYALOBIURONIC TECHNOLOGY™ toimet testiti eedelveissina tuntud Alpi jänesekäpa Leontopodium Alpinium tüvirakkudest saadud 2% ekstraktiga. Testi tulemusi võrreldi platseebotestimise tulemustega samadel inimestel.
- Naharakkude uuenemise aktiivsus suurenes 2 tunni jooksul 700%
- Naha uuenemise eest vastutavate ensüümide tegevus paranes 190-220%
- Naha niiskusesisaldus kasvas 400%
Testgrupis kontrolliti ka tüvirakkudest saadud ekstrakti mõju silmaümbruse kortsudele. Testis osales kakskümmend eakat inimest, kes kandsid kahekümne päeva jooksul nahale kreemi, mis sisaldas 1% tüvirakkude ekstrakti. Kortsude sügavust kontrolliti nahaskänneriga. Keskmiselt vähenes kortsude sügavus ja ulatus 15%.
KORTSUDE SÜGAVUS VÄHENES 15%
KOLME ERINEVA MOLEKULAARMASSIGA AKTIIVAINED
FLORAHYAL HP™ – HYALURONIC ACID on Liquidflora biotehnoloogiline patenteeritud leiutis. Paljud aktiivained, mida kosmeetikatööstus kasutab, ei suuda naha kaitsebarjäärist läbi tungida. Nende hulka kuuluvad kollageen, elastiin ja hüaluroonhape, mis suudavad inimese naha alumistesse kihtidesse tungida vaid siis, kui nende molekulaarne struktuur on vähendatud või kui kasutatakse nn. aktivaatoreid või kandjaid, mis aitavad neil naha sisse tungida.
FLORAHYAL HP™ – HYALURONIC ACID on GMO-vabadest taimedest saadud kompleks, mis tagab aktiivainete jõudmise ka sügavamatesse nahakihtidesse. Madala molekulaarmassiga hüaluroonhape on ühildatud glükosamiinoglükaanidega, mis sisaldavad rikkalikult hüalubiuroonhapet. Kolme erineva massiga molekulid avaldavad pikaajalist mõju, niisutades nahka püsivalt ja kiirendades rakkude uuenemist.
Lisaks erilistele patenteeritud valemitele kasutab Liquidflora hoolikalt valitud aktiivaineid: oliiviõli, oliivi skvalaan ja oliivi skvaleen, karnauuba- ja kandelillavaha, mesilasvaha, aaloegeel, küllastumata rasvhapped, E-vitamiin naturaalsetest taimeõlidest, F-vitamiin, glükosamiinoglükaanid, taimsed hüaluroonhape ja hüalubiuroonhape.
Liquidflora toodetes on saavutatud suurepärane kompromiss katvuse ja püsivuse ning aktiivainete rikkuse vahel. Keskmiselt moodustavad taimsed pigmendid 25% ja aktiivained 75% tootest. Keskkonnahoidlikele inimestele on rõõmustavaks uudiseks seegi, et Liquidflora karbid on valmistatud taimsest plastikust. Plastikkarp on taastäidetav, mis võimaldab kokku hoida kuni 35% toote hinnast ning lisaks säästa loodust.