Nagu varemgi maininud olen, on mu ilurituaalid üsna minimaalsed ja võimalikult nö looduslähedased. Olen aja jooksul mõistnud, et mu nahk vajab pigem tagasihoidlikumat hoolitsust, sest hakkab ülehoolitsemisele negatiivselt reageerima (liiga kuiv nahk, akne). Olen katsetanud erinevaid produkte ning avastanud kaks taskukohast ja kättesaadavat toodet, mis minu nahale ülihästi sobivad. Lisaks kasutan ka abivahendit, mille Sa samuti meie poest leiad. See on mu nahaga lausa imet teinud. Kui Sa oled ehk siiani arvanud, et öko on kallis ja kättesaamatu, siis need tooted pööravad selle arusaama ümber. Ma ei saa garanteerida, et see hoolitsuse tava sobib 100% ka Sulle, kuid ehk saad ideid, mida proovida.
SEEP
Jah, seep! Ma ei tea, kuidas Sinuga on, aga mina kasvasin üles teades, et seep on näole halb. Olgu see viimane asi, millega näonahka puhastada! Hoidsingi eemale kuniks erinevad brändid hakkasid välja tulema näoseepidega ning veidike guugeldades märkasin, et paljud siiski pesevad nägu seebiga. Uurisin, et miks levib müüt et seep pole näole sobilik, sest mõte sellisest lihtsast vahendist hommikul ja õhtul duši all tundus piisavalt mugav, lihtne ja ahvatlev. Tuleb välja üks imelihtne reegel, kõik seebid ei sobi lihtsalt Sinu näole. Kuidas teada saada, et seep on sobilik? Peale pesu ei tohiks jääda nahk pingule ja kuiv. Kui see seda jääb, siis on seep liiga nö tugev ning peaksid otsima niisutavama ja hellema. Täpselt nii oma sobivat seepi otsisin, et nahk jääks pehme ja mõnus.
Oma lemmikud leidsin Itaalia firmalt Laboratorio Naturale. Nende seepide hinnaklass on kõikidel alla 3 euro ja valikus üle kahekümne seebi – saadaval nii 50g, kui ka 100g. Koostise baasiks on kookosõli, millele on lisatud erinevaid õlisid, võisid, ürte – vastavalt siis konkreetsele produktile. Need seebid jäävad tihti oma tagasihoidliku pakendiga teiste eest varju, aga tean omast kogemusest öelda, kui paljud on nende seepide andunud fännid – ja põhjusega, sest loeb sisu! Minu nahale sobilikuks on osutunud oliiviseep, mandliseep, šokolaadiseep. Hetkel pean silmas just näonahka. Need ei jäta seda pingule ega kuivaks, vaid pehmeks ja puhtaks. Kindlasti ei pruugi minu seebivalik jällegi kõigile sobida – tuleb otsida see, mis just Sulle sobib. Seepidel on info ja kirjeldus peal, mille järgi on lihtsam endale sobivat valida, silmas pidades enda naha iseärasusi. Alati saad küsida nõu ka meie ökostaaridelt, kes Sind meie poodides alati rõõmuga aitavad! Uuri valikut meie e-poest või tule poodi kohale!
Olen nüüd pea aasta aega näonahka pesnud ja puhastanud ainult seebiga (sh võtan maha ka meiki, kui seda vahel kannan) ja mul pole ühtegi halba sõna öelda. Mulle meeldib! Mul ei ole kasutamise tulemusena ülirasvast või aknelist nahka. Pole ka märganud, et naha olukord oleks üldpildis halvenenud. Seebi kasutamine on ülilihtne ja mugav. Kasutan seda ka keha pesemisel, seega on kehahooldusele kuluv raha pea olematu. Lisaks on seepi nii lihtne kaasa haarata ka reisidele või väljasõitudele. Keskkonnaarmastajana on seebil ka väike pakendikulu.
KONJAC MEIGIKÄSN
Mõtled, et mis peen konjakilõhnaga meigitoote asi see on? Tegelikult on tegu abimehega, mis on minu näopuhastuse rituaalile väga hästi mõjunud ning koos seebiga on neist saanud truud kaaslased hommikul ja õhtul. Tegu on konjakijuurest tehtud poorse meigikäsnaga, mis on 100% biolagunev ning looduslik. Käsn on kuivalt kivikõva, kuid sooja veega kokkupuutudes see paisub ning muutub pehmeks. Mõnus puhastus- ja massaažitoode on meie poe valikus kolmes variandis – käsnadele on lisatud: punast savi, rohelist teed ja sütt. Nendest pole ma leidnud ühte kindlat eelistust, vaid võtan kasutusse selle, mis tundub sellel hetkel just see õige (olgu siis otsustajaks tuju, ilm õues või üki-kaki-kommi-nommi). Kasutada on seda imelihtne: tee sooja veega käsn märjaks, kuni see on pehme ning hõõru käsnale seepi või muud näopuhastusvahendit. Ringjate liigutustega masseeri nägu ja kaela ning loputa nii käsn kui nägu. Käsnal on küljes nöörist aas, seega saad selle mugavalt oma dušinurka kuivama riputada. Välja tuleks see vahetada umbes 2-3 kuu pärast. Minu nahale on käsn ülihästi mõjunud – masseerimine ergutab vereringet, eemaldab vanad naharakud ning jätab naha puhtaks, värskeks ja siledaks.
SAVI
Saviusku olen juba aastaid. Mulle meeldib selle puhtus, mõju nahale ning ka taskukohane hind. Püüan korra nädalas teha endale savimaski, et niisutada ja puhastada sügavuti nahka. Samuti oli savimask hea kaaslane, kui võitlesin hormonaalse aknega. Kuid ka savi peaks endale õige leidma. Olen jäänud truuks valgele ja rhassoulile savile– mõlemad on mõeldud tundlikule nahale. Bio4You savid on 100% looduslikud ja töötlemata. Ei sisalda ühtegi lisaainet ning on valmis kasutamiseks. Tooted on pulbrikujul ning vajavad lõpp-produktiks vett, et tekiks mõnus mass, mida näole ja kaelale määrida. Alati saab maskile lisada ka õlisid või lillevett, et muuta näohellitaja veel rikkalikumaks ja toitvamaks.
PS! Rhassouli savi saab kasutada ka nt juuste pesemiseks!
Pakutava savi valikuga saad tutvuda SIIT.
Nagu näha pole mu näohooldus midagi erilist ja glamuurset – sealsamas on see mulle väga südamelähedane, keskkonnasõbralik ning mis peamine minu nahale sobiv. Nahahooldus ei pea olema alati pööraselt kulukas ja kallis, eriti kui minna tagasi nö juurte ja looduse juurde.
Karmen, Bio4You